- Komerční sdělení -finance
DomůZahradaVýsadba sazenic papriky a rajčat

Výsadba sazenic papriky a rajčat

Papriku a rajčata byste měli ven vysazovat teprve tehdy, když už nehrozí mrazy a půda se zahřeje alespoň na 15 stupňů Celsia.
Týden nebo dva před výsadbou otužených sazenic si připravte záhon. Půdu hluboko prokypřete motykou a zapracujte do ní tři až pět litrů kompostu na čtvereční metr. Pokud nemáte kompost, použijte jiné organické hnojivo. Výborně uděláte, pokud do kompostu přidáte pořádnou hrst kamenné moučky nebo vápna z řas. Při samotné výsadbě sazenic vložte na dno každé výsadbové jámy trochu zralého kompostu.

Jakou zeleninu a ovoce můžete pěstovat i na malé zahrádce?
Rajčata i papriku zasaďte do jámy po jednom nebo dvou kusech alespoň o pět až šest centimetrů nižší, než byly ve květináku, na vzdálenost 50 až 60 centimetrů od sebe. Hlavní v ýhonky ihned naveďte na spirálové tyče a důkladně je zalijte. Ideální je vysazovat je během zamračeného dne, protože takto se přísady snáze adaptují na nové prostředí.

Na osázenou sazenici rajčat můžete navléct plastovou láhev s odříznutým hrdlem, která ji bude chránit před případným větrem.

Na paprice je třeba vylomit první pupen nebo první rozkvetlý květ, protože tak podpoříte tvorbu a kvetení dalších poupat.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek