- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníDíky rekonstrukci dvojdomku vynikla cihlová přístavba

Díky rekonstrukci dvojdomku vynikla cihlová přístavba

Přístavby ke starým domům mívají různé podoby. Nic však nepůsobí harmoničtěji, než když dostane hlavní slovo cihla. Platí to iv případě této londýnské stavby.

Architektonické studio Finkernagel Ross vytvořilo ve čtvrti v Dartmouth Park v severozápadním Londýně dokonalý mix starého a nového. V rámci rekonstrukce interiéru vyzdvihly původní rysy viktoriánského dvojdomu. Zároveň jej doplnili přístavbou v zadní části a dali novou tvář i zahradnímu domku. Hlavním stavebním materiálem byla cihla.

Interiér dvou tváří
Z přední strany se dům jeví jako klasická stavba v této oblasti, od které byste očekávali vše, co může tradiční viktoriánský dům nabídnout. Jeho příjemný interiér ukazuje dvě tváře, protože paleta použitých materiálů je zde opravdu různorodá. Od jednoduchých povrchových úprav až po honosné detaily. Při vstupu vás přivítá dubové schodiště s dekorativními prvky i obývací pokoj s nábytkem organických tvarů, se stropními římsami, s novými okenicemi a otevřeným krbem s ozdobným profilem.

Jemný kontrast cihel
Ze vstupní chodby si však nemůžete nevšimnout i přechodu do zadní části domu. Nachází se v ní kuchyně s přístupem do zahrady. A právě ze zadního dvora lze naplno ocenit geometrii nové přístavby. Na jejím místě původně stála zimní zahrada. Tu však architekti zvětšili, rozšířili a změnili tvar její střechy na sedlovou.

Nová přístavba k domu působí, jako by organicky vyrostla z hlavní budovy. Prozrazují ji jen okenní rámy jiné barvy a očištěné staré cihly. Ty nyní jemně kontrastují se zvětralými cihlami původního domu.

Více si o rekonstrukci viktoriánského domu můžete přečíst v článku na webu domzcihly.sk.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek